DISTANČNÍ VÝUKA PO 25.5.2020

1. stupeň - pro žáky, kteří nenastoupili dobrovolnou školní docházku, budou

vyučující nadále zasílat zadání úkolů mailem. Jde jen o jednotlivce,

takže na webové stránky už úkoly pro 1. až 5. třídu v dalších týdnech

vkládat nebudeme.

2. stupeň - pro žáky 6. - 8. ročníku se prozatím systém distanční výuky nemění.

Den Země, 22. dubna

je dnes už tradiční oslavou naší planety – připomínkou, že naše Země, i když je veliká, nesnese všechno. A že tím, jak nás, lidí, přibývá, se k ní musíme stále zodpovědněji a ohleduplněji chovat.

Do plnění úkolů se napříč třídami zapojilo 27 žáků, často i s celými svými rodinami.

Některé snímky krás okolní přírody a vašeho zapojení do úklidu a obnovy zeleně, které jste zaslali, jsou zveřejněny v galerii:

Jak to vidí rodiče

Na náš krátký „dotazník“ mapující situaci týkající se domácí výuky dětí odpovědělo 70 % rodičů. Děkujeme.

Z vyhodnocení odpovědí vyplývá, že způsob zadávání a množství úkolů vám i dětem vyhovuje, čas, který tráví denně učením, odpovídá jejich věku a možnostem (u těch nejmenších žáčků kolem 2 hodin, u starších maximálně 4-5 hodin), on-line procvičování využívají asi 3/4 z vás a podobně je tomu i se zadáváním dalších úkolů rodiči.

Nastavený systém tedy nebudeme měnit, přidáme pouze výuku po Skypu pro žáky druhého stupně, pokud se ve "zkušebním provozu" osvědčí.

Kdo by se chtěl seznámit s podrobnějším vyhodnocením "dotazníku", může si otevřít níže vložený soubor.

1.4.2020                                                                                              J. Kružíková

Ikona Jak to vidí rodiče - dotazník

"Výuka" po Skypu - rozvrh

6. třída - čtvrtek 28.5. v  11 hodin J. Schwedler
                ostatní vyučující individuálně po domluvě

7. třída - středa 2075. v 10.30 hodin J. Schwedlerová (?)

8. třída - čtvrtek 28.5. v 10 hodin J. Schwedler

9. třída - po obnově výuky (přípravy na PZ) individuálně

Nově přidávané odkazy na interaktivní učebnice a on-line procvičování:

Vydavatelství TAKTIK (na 1. stupni používáme Prv i další učebnice) - nyní zdarma https://www.etaktik.cz/56-interaktivnich-titulu/

_______________________________________________________________________________________

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.

Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka.

Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.